Rekrutacja do projektu „Rozwój sektora MSP i ich pracowników z subregionu pilskiego” rozpocznie się w dniu 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 9:00.
Wzory dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji będą dostępne na stronie www.rozwijamy.eu lub w Biurze Projektu. Procedura ubiegania się Przedsiębiorstw I. I ETAP – Znalezienie usługi/operatora- Przeglądanie ofert usług rozwojowych zamieszczonych w Rejestrze nie wymaga rejestracji. Konieczność zarejestrowania się (dobrowolne i bezpłatne) w systemie BUR (www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl) warunkuje możliwość skorzystania z usług rozwojowych.
- Znalezienie Operatora Regionalnego, subregionu pilskiego.
- MSP dokonuje samodzielnego wyboru usług rozwojowych odpowiadających na potrzeby rozwojowe danego przedsiębiorstwa lub jego pracowników.
- Operator zapewnia odbiorcom wsparcia poradnictwo w zakresie wyboru określonej usługi rozwojowej.
- W przypadku zapotrzebowania zgłaszanego przez MSP na usługi rozwojowe, które w dniu zgłoszenia nie są dostępne w systemie BUR, możliwe jest złożenie przez MSP zamówienia na konkretną usługę rozwojową.
- MSP występuje z formularzem zgłoszeniowym do Operatora.
- Formularz stanowi podstawę do zakwalifikowania przedsiębiorstwa do udziału w projekcie.
- Po zakwalifikowaniu do projektu Operator podpisuje z Przedsiębiorstwem umowę wsparcia określającą warunki stron oraz nadaje ID wsparcia uczestnikowi instytucjonalnemu (przedsiębiorcy) lub uczestnikowi indywidualnemu (os. fizycznej).
- Po podpisaniu umowy przedsiębiorstwo otrzymuje promesę, na podstawie której będzie mógł wystąpić o refundację kosztów usługi rozwojowej.
- Poprzez system BUR MSP wysyła zgłoszenie na daną usługę rozwojową.
- Operator zobowiązuje się zarezerwować odpowiednią pulę środków do czasu wskazanego w umowie. Przedsiębiorcy zostaje przydzielony przez Operatora ID wsparcia.
- Operator wystawia zaświadczenie o wysokości udzielonej pomocy de minimis.
- Podmiot świadczący usługi rozwojowe realizuje usługę rozwojową zgodnie z harmonogramem oraz miejscem wskazanym w ofercie usługi. W przypadku zmiany miejsca przedsiębiorstwo informuje niezwłocznie Operatora. Przedsiębiorstwo ponosi 100% kosztów za usługę ze środków własnych.
- Podmiot świadczący usługę rozwojową wystawia dowód księgowy na przedsiębiorcę, na rzecz którego zrealizował usługę zawierający dane usługobiorcy, imię i nazwisko uczestnika korzystającego z usługi, liczbę godzin usługi rozwojowej opłaconej ze środków publicznych oraz identyfikator – nadany w systemie informatycznym – karty usługi rozwojowej.
- Podmiot świadczący usługę rozwojową zobowiązany także jest do wydania zaświadczenia o ukończeniu usługi zawierającego: tytuł usługi rozwojowej oraz identyfikatory nadane w systemie informatycznym, nazwę przedsiębiorstwa, imię i nazwisko uczestnika projektu, datę i miejsce przeprowadzenia usługi, liczbę godzin usługi, zakres tematyczny, informacje na temat efektów uczenia się do których uzyskania Uczestnik projektu przygotował się w procesie uczenia się lub innych osiągniętych efektów tych usług oraz kod kwalifikacji w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji, jeśli usługa miała na celu przygotowanie do uzyskania kwalifikacji, o której mowa w art. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 22.XII.2015 roku o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.
- Uczestnik projektu ocenia usługę rozwojową za pomocą Systemu Oceny Usług Rozwojowych.
- Przedsiębiorstwo składa do Operatora (osobiście/za pośrednictwem poczty tradycyjnej) dokumenty niezbędne do rozliczenia m.in.:
- formularz rozliczający,
- dowód księgowy za zrealizowane usługi rozwojowe,
- potwierdzenie zapłaty za ww. faktury (wyciąg z konta),
- zaświadczenia od instytucji szkoleniowej/doradczej o zakończeniu udziału w usłudze rozwojowej lub dokument potwierdzający fakt nabycia kwalifikacji,
- wypełnioną ankietę ex post przez Przedsiębiorstwo, przygotowaną przez Operatora.
- Operator dokonuje oceny i weryfikacji przekazanej dokumentacji, w tym weryfikuje, czy przedsiębiorca lub jego pracownicy dokonali oceny usług rozwojowych, w których wzięli udział. W przypadku pozytywnej weryfikacji Operator przekazuje przedsiębiorcy środki finansowe (dokonuje refundacji odpowiedniej części kosztów za usługę rozwojową) na wskazane konto bankowe w wysokości oznaczonej w umowie.
- Weryfikacja i zatwierdzenie dokumentów rozliczeniowych przedkładanych przez przedsiębiorstwo następuje bez zbędnej zwłoki, tj. w możliwie najkrótszym terminie, określonym w umowie o dofinansowanie zawartej z Operatorem.
- W oparciu o dokonane wyliczenia następuje ewentualna korekta wysokości udzielonej pomocy de minimis/publicznej. Na tym etapie Operator może przeprowadzić szczegółową kontrolę.
- Brak złożenia przez przedsiębiorcę rozliczenia w terminie wskazanym w umowie oznacza, iż przedsiębiorstwo nie uzyska zwrotu dofinansowania.
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że zamieszczamy przykładowe wzory dokumentów zgłoszeniowych do wglądu.
FORMULARZ_ZGLOSZENIA ZAL_NR_1_REGULAMIN_REKRUTACJI_I_UDZIALU_W_PROJEKCIE ZAL_2_FORMULARZ_DE_MINIMIS ZAL_NR_3_OSWIADCZENIE_DE_MINIMIS ZAL_NR_4_5_OSWIADCZENIE_O_BRAKU_ZWROTU_POMOCY ZAL_NR_6_OSWIADCZENIE_MSP_PRZETWARZANIE_DANYCH ZAL_NR_7_OSWIADCZENIE_DOT_SMART_SPECIALISATION ZAL_NR_8_OSWIADCZENIE_O_WYKSZTALCENIU ZAL_NR_9_OSWIADCZENIE_PRZETWARZANIE_DANYCH